Тема уроку №4 Порядок оформлення групових проїзних документів

 Тема уроку №4 Порядок оформлення групових проїзних документів 

Завдання 

1. З конспекту виписати порядок оформлення групових проїзних документів та перелік ключив які є обовязковими при оформленні групових проїзних документів.

Домашнє завдання 

Скласти замовлення на оформлення групового проїзного документа для групи дітей 9 чол.  вікової категорії від 6до 10 років на поїзд 43К  на 23 вересня від станції Київ до станції Львів в плацкартний вагон не бокові місця з білизною, з наданням ознаки групової знижки .

Конспект 

Оформлення проїзних документів

 

Оформлення проїзних документів у квитковій касі здійснюється:

1.     Від станції встановлення термінала

2.     Від іншої станції у внутрішньодержавному та міждержавному сполученнях

3.     На зворотній виїзд у внутрішньодержавному та міждержавному сполученнях

4.     З пересадками на шляху прямування

Поїздка з пересадками на шляху прямування оформляється окремими проїзними документами на кожну дільницю маршруту, при цьому касир

повинен узгодити з пасажиром інтервал між часом прибуття поїзда до пункту пересадки за розкладом та часом відбуття поїзда з пункту пересадки, щоб термін очікування поїзда з пункту пересадки був мінімальним.

 

Оформлення   проїзних   документів,   у   тому   числі електронних,     здійснюється     з    використанням    терміналів автоматизованої  системи  керування  пасажирськими  перевезеннями, електронних  каналів  обслуговування,  у тому числі кіосків,  і за ручною технологією  за  45  діб  до  відправлення  поїзда.  Продаж проїзних документів на окремі поїзди може здійснюватися за 90 діб.
Інформація про строки продажу,  у тому  числі  менші  за  45  діб, доводиться  до  відома  пасажирів.  Продаж  проїзних документів на регіональні  поїзди,  які  обслуговуються  моторвагонним   рухомим складом, здійснюється за 10 діб до відправлення поїзда, з яким цей  поїзд відправляється з початкової станції маршруту.

Припиняється за 5 хвилин до відправлення поїзда, на який оформляється проїзний документ.

 

Якщо поїзд на шляху прямування змінює нумерацію, у запиті на оформлення проїзних документів касир зазначає той номер поїзда, з яким цей поїзд відправляється з початкової станції маршруту.

 

При оформленні проїзних документів у безпересадковий вагон, який першу частину маршруту прямує з електропоїздом, у запиті необхідно зазначити номер поїзда до, якого здійснюється перепричепка.

 

При оформленні проїзних документів у безпересадковий вагон від проміжних станцій маршруту, починаючи від станції перепричеплення, у запиті необхідно зазначити номер поїзда, з яким безпересадковий вагон прямує зі станції пере причеплення.

 

Одна  особа  має право придбати за одним зверненням до 
каси  до  9 проїзних документів уключно незалежно від напрямків та
проїзні  документи  на  зворотний  проїзд  чи  на  проїзд з пункту пересадки до них. Проїзні   документи   оформляються   на   проїзд   у
безпересадковому  сполученні.  У  разі оформлення окремих проїзних

документів  для проїзду з пересадками квитковий касир зобов'язаний 
узгодити  з пасажиром інтервал між часом прибуття поїзда до пункту
пересадки   за   розкладом  та  часом  відбуття  поїзда  з  пункту
пересадки.

 

При оформленні проїзних документів із проміжних станцій касир за допомогою книги службового розкладу повинен перевірити, з яким номером відправляється поїзд зі станції відправлення пасажира. Якщо номер поїзда зазначений у розкладі, не співпадає з номером поїзда надрукованим на проїзному документі, касир повинен перекреслити цей номер і написати над ним фактичний номер поїзда відповідно до розкладу, завіривши виправлення штемпелем каси.

 

Системою здійснюється оформлення різних видів проїзних документів за всіма видами розрахунку (готівковий, безготівковий, кредитовий)

 

В одному замовленні може бути оформлено до 4-х видів проїзних документів за всіма видами розрахунку.

 

На одному бланку проїзного документа може бути оформлено проїзд для 9 осіб, а при оформленні проїзних документів для організованих груп на одному бланку може оформлений проїзд для такої максимальної кількості пасажирів:

 

У купейному вагоні - для 36 осіб

В плацкартному - для 54 осіб

 

При оформленні проїзних документів на підставі пільгових талонів, касир повинен здійснювати оформлення пільгового проїзного документа на кожну особу, яка має право на пільговий проїзд.

 

Оформлення в одному замовленні проїзних документів до різних вагонів не здійснюється.

 

При зупинці пасажира на шляху прямування, для продовження поїздки оформляється вид проїзного документа «Плацкарта»

 

Оформлення проїзних документів здійснюється за допомогою діалогового вікна «ПРОДАЖ». Код операції 10.


     Діалогове вікно «Замовлення на оформлення проїзних документів»

 

 

 

1.       N  - номер поїзда -4 знаки -три цифри, одна літера - 041К

2.      D –дата відправлення поїзда - чотири цифри- 0210,0204(число і місяць)

 

Якщо дата не введена, за замовчуванням приймається поточна дата.

3.      С.С   - коди станцій відправлення (призначення) пасажира

 У поле станції відправлення, призначення можуть вводитися 7 значний код станції або алфавітне позначення станції (12 символів), а для деяких - наприклад, КИ-Київ, МО- Москва.

 

Якщо термінал, з якого виконується замовлення на поїздку, встановлений на станції відправлення пасажира, то станцію відправлення можна не зазначати. Для цього в першому полі С вказати назву або код станції, а друге поле С не заповнюється.

4.      В -     номер та тип вагона. Зазначається літерний код вагона. Також можна зазначити: конкретний номер вагона -09К. За ключем В можна вводити до трьох типів вагонів без пропуску- ПК. Тоді пошук місць буде виконуватись спочатку в плацкартному вагоні, а в разі відсутності місць - в купейному . В цьому разі номер вагона не зазначається.

Ознаки фірмовості  вагона :

Д -нефірмовий вагон у фірмовому поїзді

У- вагон з сервісними послугами

 Ф - фірмовий вагон

Ознаку належності вагона - у разі оформлення проїзних документів із зазначенням залізніїці-власниці вагона, спочатку вказується категорія вагона, знак/, скорочене позначення залізничної адміністрації або залізниці власниці, ПД/Ю-3 - плацкартний нефірмовий вагон Південно-Західної залізниці

 

5.      Т- вимоги до розташування місць та типу купе.

Поле ключа Т поділено на три частини. В першому полі зазначається кількість нижніх місць, кількість нижніх місць не повинна перевищувати кількість верхніх. Виключенням є коли оформлення проїзних документів здійснюється для пасажирів похилого віку, хворих та пасажирів з дітьми

Друге поле кількість  верхніх місць

Третє поле - зазначаються особливості вимог до розташування місць та типу купе

 

Вимога до місць

Код, що вводиться 3

термінала

Примітка

Не бокові

Б

У купейній частині плацкартного вагона

В одному купе

К

Місця в одному купе

В одному відсіку

О

В купейній частині з прилеглими боковими місцями плацкартного вагона

В чоловічому купе (визначається ознакою вагона)

М

 

В жіночому купе (визначається ознакою вагона)

Ж

 

Купе повністю - «окреме купе»

Ц

У разі зазначення Ц кількість місць на одному проїзному документі повинна бути кратною кількості місць для заданого типу купе(купе4люкс 2)

Сімейне купе

С

Застосовується для типу вагонів люкс (кількість місць 1)

Купе бізнес-класу (визначається макетом вагона)

В

Застосовується для типу вагонів люкс (кількість місць 1)

Купе для інвалідів (визначається макетом вагона)

И

Застосовується:

-для типу вагонів К (максимум 2 місця в одному купе

-для вагонів швидкісних поїздів всіх класів (кількість місць за макетом вагону)

 


В разі відмови пасажира від постільної білизни в третьому полі ключа Т зазначається літера П.

 

6. U - перелік послуг. Якщо касиром при оформленні проїзного

документа в полі В вказаний клас вагона з послугами, то заповнення ключа U  - є обов'язковим.  Для цього необхідно поставити курсор в поле и та натиснути клавішу F 2.- касиру буде наданий перелік існуючих послуг в даному класі вагона та їх вартість (з ПДВ). Необхідно узгодити з пасажиром перелік послуг, які він бажає отримати.

 

Н -1 напій( п поїзді обираєте 1 напій з представлених – чай, кава …)

М – 2 напої

ПН продуктовий напій

 

 

 

7.     М- діапазон місць- номер місця в системі може зазначатися одним, двома або трьома знаками (5,05,005)

Заповнюється тільки коли в пасажира є вимога до конкретного номеру місця або номерів місць у вказаних межах. Поле М може містити:

-          Конкретний номер місця

-          Діапазон місць через знак тире (6-6,06-09,006-009). При відправленні з проміжної станції, яка не є станцією формування поїзда, поле М не зазначається

8.     VR--внд розрахунку- для введення виду розрахунку ПП за платіжним дорученням або КР для розрахунку платіжними картками

9.     Х -параметри опису проїзного документа «Квиток»

Перше поле - кількість осіб на яких оформляється проїзний документ. На одному бланку може бути оформлений проїзд для 9 пасажирів. Кількість осіб зазначається: 1 або 01

Друге поле - дитячий проїзний документ, груповий проїзний документ.

У разі оформлення дитячого проїзного документа у полі зазначається:

-при оформленні проїзного документа на одну дитину - літера Д та число, місяць, рік народженні (150399)

- при оформленні проїзного документа на декількох дітей однієї вікової категорії - для дітей віком від 5 до 6 років - ДИТ1, для дітей віком від 6 до 10 років - ДИТ 2, для дітей віком від 10 до 14 років - ДИТ З

У разі замовлення групового проїзного документа у цьому полі вказується літера Г. наприклад ДИТ 2 Г - груповий проїзний документ для дітей віком від 6 до 10 років.

Трете поле - номер документа, який надає право на оформлення пільгового або безкоштовного проїзного документа, номер військової вимоги, номер документа, що посвідчує особу.

Номер зазначений у цьому полі буде друкуватися на проїзному документі. У

даному полу перед номером може бути серія.

Четверте поле.-прізвище та ім’я  пасажира

П'яте поле - кодова ознака пільгової категорії пасажира, ознака військової

вимоги

Шосте поле - код держави, що надає пільгу

Сьоме поле - код залізниці, що видала транспортну вимогу

Восьме та дев'яте поле- позначення талонів для оформлення пільгових

проїзних документів (20-Т., 20-0 талони за 2020 рік в напрямку туди та назад.

 

10. J- параметри опису проїзного документа «Плацкарта»

 Оформлення проїзного документа «Плацкарта» здійснюється тільки у випадках продовження поїздки у разі переривання, при запізненні на поїзд в пункт пересадки з вини залізниці).

 

Для оформлення проїзного документа «Плацкарта» касир повинен у діалоговому вікні «Продаж» підвести курсор під ключ X та натиснути  клавішу F 2  Зміна ключів J на  X виконується шляхом натиснення цієї ж клавіші. Для оформлення безкоштовних плацкарт у випадках запізнення пасажира в пункт пересадки з вини залізниці (кодова ознака ОПОЗД), для здійснення пересадки пасажирів (кодова ознака ПЕРЕС), при оформлення під час зупинки системи на технологічний час (ТЧАС)

11. G -броня.

У замовленні може бути задано до 4 видів броні (22)

 12 .L -ознака групової знижки. Заповнюється тільки при оформленні групових проїзних документів в період дії знижки (036- при оформленні проїзних документів в напрямку туди-назад - знижка 30%; 136- при оформленні проїзних документів в напрямку туди - знижка 20%, при умові, що група не менше 36 пасажирів.

С- станції  пересадок. використовується тільки при оформленні проїзних документів пільговим категоріям пасажирів, яким надано право на здійснення пільгового проїзду з пересадками на шляху прямування. У полі ключа С зазначаються цифрові коди 

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Організація роботи квиткових касирів 08.03.23р. (2 год)

Оформлення квитків у приміському сполученні 28.02.23р. (2 год)

Предмет " Організація роботи квиткових касирів"