ОРКК Урок 36 Оформлення пільгових та безкоштовних проїзних документв
Тема уроку" Оформлення безкоштовних та пільгових проїзних документів"
Оформлення пільгових та безкоштовних проїзних документів здійснюється на бланках „Проїзний документ". На одному бланку „Проїзний документ", який оформлюється на підставі талона або талонів може бути оформлений проїзд тільки однієї особи (крім окремих залізничних форм).
При оформленні безкоштовних та пільгових проїзних документів за залізничними формами, у яких вписані діти - оформлення дорослих та дитячих проїзних документів здійснюється на окремих бланках.
Безкоштовні та пільгові проїзні документи, оформлені особам, які входять у кількісний склад групи, обов'язково повинні містити ознаку належності до групи - Г. При оформленні пільгових проїзних документів для студентів та безкоштовних проїзних документів для пільгових категорій дітей на одному бланку може бути зазначена кількість осіб для проїзду у вагоні даного типу.
Сплата вартості пільгових проїзних документів може бути здійснена за готівку або безготівковим розрахунком.
При прямуванні з пересадками пасажиру видається проїзний документ на кожний окремий відрізок шляху прямування: від станції відправлення пасажира до станції першої пересадки, від станції першої пересадки до другої тощо. Оформлення пільгового чи безплатного проїзного документа здійснюється не більше як з трьома пересадками. На проїзному документі, виданому на першу ділянку маршруту, повинен бути зазначений певний маршрут поїздки.
У разі оформлення проїзних документів з пункту пересадки касир зобов'язаний визначити інтервал між часом прибуття поїзда у пункт пересадки за розкладом та часом відправлення поїзда з пункту пересадки і, з урахуванням місцевих умов на станції пересадки (відстань між вокзалами, зручність, відстань переходу тощо), узгодити з пасажиром можливість оформлення проїзних документів.
У разі відсутності місць з пункту пересадки, за згодою пасажира пільговий проїзний документ видається тільки до пункту пересадки. У цьому випадку оформлення пільгових проїзних документів від пункту пересадки здійснюється на підставі первинного проїзного документа, на якому в останньому рядку зазначений маршрут шляху прямування пасажира.
За відсутності у пасажира-залізничника талона на право безплатного проїзду, оформлення безплатного проїзного документа здійснюється на підставі акта про видачу безплатного проїзного документа до залізничного проїзного документа. Акт про видачу безплатного проїзного документа до залізничного проїзного документа підписується начальником станції (пункту продажу), старшим квитковим касиром зміни, квитковим кассиром.
Касир повинен прикласти до звіту:
1) талони, на підставі яких були оформлені пільгові документи;
2) пільгові проїзні документи, на підставі яких були оформлені проїзні документи у пунктах пересадки;
3) акти про видачу безплатного проїзного документа до залізничного проїзного документ
Оформлення безкоштовних та пільгових проїзних документів здійснюється за видами робіт Р10,Р12,Р14,Р15,Р17.
Погашення зіпсованих безкоштовних та пільгових проїзних документів здійснюється за видами робіт Р25, Р27.
Повернення невикористаних безкоштовних та пільгових проїзних документів здійснюється за видам робіт Р20, Р21, Р22.
Переоформлення безкоштовних та пільгових проїзних документів здійснюється за видом робіт Р23.
Припинення поїздки по безкоштовним та пільговим проїзним документам здійснюється за видом робіт Р24.
10 Продаж
N___ D___ C___________, C_______,_____
B_____________
T__ __ ________ U________
M_________ VR___
X__ _____<______ _____>____ _ _ ____ _____
X__ _____<______ _____>____ _ _ ____ _____
X__ _____<______ _____>____ _ _ ____ _____
X__ _____<______ _____>____ _ _ ____ _____
G__ __ __ __ L__C______C_____C_____
W____
Введення замовлень на оформлення безкоштовних та пільгових проїзних документів здійснюється з діалогових вікон відповідних видів робіт.
Поля ключів N, D, С, С, В, Т, М, W заповнюються як при звичайних замовленнях. Групова знижка на безкоштовні та пільгові проїзні документи не поширюється.
При введенні замовлень на оформлення безкоштовних та пільгових проїзних документів касир повинен ввести параметри опису проїзного документа у рядку, що позначений ключем X.
За необхідності оформлення тільки плацкарти (у випадку зупинки на шляху прямування), касир повинен змінити ключ X на J.
У рядку X (або J) касир зазначає такі реквізити (зліва направо):
перше поле - кількості осіб, для яких оформлюється проїзний документ
На одному бланку може бути оформлений проїзний документ для проїзду від 1 до 9 осіб.
При оформленні групових пільгових та безкоштовних проїзних документів (Р17) для студентів та дітей пільгових категорій на одному бланку може бути зазначена кількість осіб у вагоні даного типу;
друге попе - дитячий проїзний документ, груповий проїзний документ, ознака групової знижки, ознака безготівкового розрахунку
У випадку на оформлення дитячого проїзного документа у цьому полі зазначається:
при оформленні проїзного документа на одну дитину - літера Д та число, місяць та рік народження дитини (наприклад 150399);
при оформлені проїзного документа на декількох дітей однієї вікової категорії - для дітей віком від 5 до 6 років - ДИТ1, для дітей віком від 6 до 10 років - ДИТ2, для дітей віком від 10 до 14 років (при проїзді у внутрішньодержавному сполученні) - ДИТЗ. У випадку замовлення групового проїзного документа у цьому полі вказується літера Г;
трете поле - номер пільгового посвідчення
Зазначений у цьому полі номер буде друкуватися на бланку проїзного документа. У даному полі перед номером також може бути вказана серія документа
четверте поле-прізвище та і‘мя пасажира
У цьому полі зазначаються прізвище та і‘мя пасажира, який буде здійснювати поїздку.
п'яте поле -кодова ознака пільгової категорії пасажира
заповнюється при оформленні пільгових або безкоштовних проїзних документів для пільгових категорій пасажирів, яким надано право пільгового проїзду на залізничному транспорті.
шосте поле - код держави, що надає пільгу
зазначається цифровий код держави, яка надає пільгу на проїзд зазначеної категорії пасажирів;
сьоме поле- коз залізничної адміністрації
восьме та дев’яте поле - позначення талонів для оформлення пільгових проїзних документів
Поля зазначаються у випадках, коли згідно з діючими Правилами, підставою для оформлення пільгового або безкоштовного проїзного документа, крім документа, який засвідчує право на пільги, ще також є і лист (книжка) талонів.
У полі зазначається інформація про талон, який використовується пасажиром - дві останні цифри року та вид поїздки „туди" або „назад".
Заповнення обох полів „пільговий талон на поїздку" здійснюється у випадку, якщо для оформлення пільгового проїзного документа використовуються 2 талона.
Наприклад,
УВ2У 22 13-Т 13-0 - здійснюється оформлення пільгового проїзного документа для учасника війни (кодова ознака пільги УВ2У), право на пільгу надано в Україні (код держави 22), оформлення здійснюється на підставі талонів 2013 р. „туди" (13-Т) та 20113 р. „назад" (13-0).
ИВОВ1 22 12-О - здійснюється оформлення пільгового проїзного документа для учасника війни (кодова ознака пільги ИВОВ1), право на пільгу надано в Україні ( код держави 22), оформлення здійснюється на підставі талону 2012 р. „назад" (12-0).
При знаходженні курсору у полі коду пільги і натисненні клавіші F2 виводиться сервісна довідка про коди пільг.
Поле ключа С (розташоване у нижній частині екрану) використовується тільки при оформленні проїзних документів пільговим категоріям пасажирів, яким надано право на здійснення пільгового проїзду з пересадками на шляху прямування. У полі ключа С зазначаються цифрові коди станції другої та третьої пересадок, а також кінцевої станції маршруту.
Приступаючи до оформлення проїзного документа квитковий касир повинен перевірити , що № посвідчення на пільгу та прізвище, ім’я зазначені в посвідченні співпадали з такою ж інформацією в листі (книжці) талонів.
Оформлення проїзного документа здійснюється по виду роботи Р 10 , за ключем Х зазначається, наприклад:
Х1 ______< 123456 Жук Іван >ИВОВ1 22 ___ 14-Т ____ оформлено за 1 талоном зі 100% знижкою
Х1 ______< 123456 Жук Іван > ИВОВ3 22____ 14-Т 14-О – оформлено з використанням 2 талонів: талон поточного та талон минулого року
Після друку проїзного документа касир квитковий власноруч відрізає талон в напрямку туди або назад від листа ( книжки) талонів та додає до звіту.
Звіт з продажу таких проїзних документів ведеться таким чином:
На аркуш паперу наклеюється талон та зазначається номер посвідчення на пільгу, прізвище, ім’я по-батькові особи, що має право на пільгу, пільгова кодова ознака та серія і № бланка проїзного документа, який використаний для оформлення проїзного документа.
Приклади заповнення ключа X:
X 1 Д150399 (1234 Любимов Іван ) ЖД6 22 15-т __
Х 1 _______ (78925 Петров Іван) УВ2У 22 15-т 15-о
Х 1 гпп (23956 Петров Микола ) ИНВ 22 __ __
Якщо термін дії талона закінчився системою видається повідомлення „ТАЛОН НЕ ДІЄ". Якщо код пільги не потребує пільгового талона, а в полі була помилково зазначена інформація, системою видається повідомлення для заданого коду пільги „ТАЛОН ЗАЙВИЙ".
Якщо пільга потребує пільгового талоне, а в полі інформація відсутня, системою видається повідомлення для заданого коду пільги „ПОТРІБЕН ТАЛОН".
При натисненні клавіші enter, у разі позитивного виконання запиту на екран пред'являється діалогове вікно „Сформований пільговий або безкоштовний проїзний документ".
Комментарии
Отправить комментарий