Оркк Урок 22 Оформлення квитанції на послуги ЛУ-99п в автономному та пакетному режам
Тема програми "Оформлення квитанції на послуги ЛУ-99п "
Тема уроку "Оформлення квитанції на послуги ЛУ-99п в пакетному а автономному режимах"
Завдання
Ознайомиться з навчальним матеріалом та зробити короткий запис у зошит надавши відповіді на питання
- Призначення квитанції ЛУ-99п
-Які операції можно виконувати з квитанціями на послуги
- До яких видів проїзних документів можно оформляти квитанції на послуги і за якими видами розрахунку
- Коли оформляється квитанція на послуги в пакетному режимі а коли в автономному.
- Порядок оформлення квитанції ЛУ-99п в пакетному режимі
-Порядок оформлення квитанції ЛУ-99п в автономному режимі
Домашня робота (вивчити конспект)
Конспект уроку
ОФОРМЛЕННЯ КВИТАНЦІЇ НА ПОСЛУГУ ЛУ-99П
3агальні положення
У даному розділі описано виконання у квиткових касах операцій з «Квитанціями на послугу» (ЛУ-99п) за користування постільними речами у вагоні.
У АСК ПП УЗ забезпечена можливість щодо виконання у квитковій касі квитково- касових операцій з "Квитанціями на послугу". Сплата послуги за користування постільними речами у поїзді здійснюється тільки при проїзді у вагонах Залізниць України.
Оформлення в квитковій касі послуги за користування постільними речами у вагоні виконується на бланках суворого обліку „Квитанція на послугу ЛУ-99п". Оформлення квитанції на послугу здійснюється тільки за згодою пасажира за наявності у нього відповідного проїзного документа.
В АСК ПП УЗ виконуються такі квитково-касові операції з квитанціями на послуги:
1) оформлення квитанції на послугу;
2) погашення квитанції на послугу;
3) повернення квитанції;
4) анулювання замовлення;
5) отримання звітів касира.
Оформлення квитанцій на послуги здійснюється на терміналах, встановлених у квиткових касах як за готівку, так і за безготівковим розрахунком до всіх видів проїзних документів, які були оформлені у АСК ПП УЗ. Вид розрахунку, за яким здійснюється сплата вартості квитанцій за послугу може відрізнятись від виду розрахунку, за яким була сплачена вартість проїзного документа.
Оформлення квитанцій на послуги на терміналах бюро замовлень та ДТМ не здійснюється.
Оформлення квитанцій на послуги до проїзних документів, які були оформлені через інші автоматизовані системи у АСК ПП УЗ не виконується.
У разі введення благодійних акцій для певних категорій пасажирів щодо безкоштовного надання послуг за користування постільними речами у вагоні оформлення «Квитанцій на послуги ЛУ-99п» для цих категорій пасажирів здійснюється без сплати грошей.
До одного проїзного документа може бути оформлена тільки одна квитанція на послуги. На одному бланку „Квитанції на послуги" може бути оформлена сплата вартості послуг за користування постільними речами у вагоні на одну особу, декількох осіб або групу осіб.
Для одного пасажира, який займає окреме місце, може бути оформлений тільки один комплект постільних речей.
Кількість комплектів постільних речей, за які здійснено сплату по квитанції на послуги, може дорівнювати або бути меншою кількості осіб, для яких здійснюється оформлення відповідного проїзного документа.
Повернення невикористаних „Квитанцій на послугу" здійснюється не пізніше 3-х годин після відправлення поїзда зі станції початку поїздки пасажира.
Повернення платежів за невикористані квитанції на послугу, сплата яких здійснювалась готівкою, виконується безпосередньо у квитковій касі.
Повернення платежів за невикористані квитанції на послугу, сплата яких здійснювалась за безготівковим розрахунком, виконується у претензійному порядку фінансово-економічною службою Залізниці.
Операції часткового повернення та переоформлення "Квитанцій за послуги" у системі не виконуються.
Часткове повернення та переоформлення „Квитанцій за послуги", сплачених готівкою виконується у системі двома операціями: спочатку здійснюється повне повернення „старих" квитанцій, потім - оформлення „нових" квитанцій за послуги з урахуванням нових умов проїзду.
Повернення „Квитанцій за послуги", сплачених за безготівковим розрахунком здійснюється у претензійному порядку.
У разі припинення поїздки або зупинки на шляху прямування плата за послуги за користування постільними речами не повертається.
Для забезпечення можливості виконання на терміналі квитково-касових операцій з „Квитанціями на послугу ЛУ-99п" необхідно:
1) по запасу бланків суворого обліку ввести інформацію про наявність на запасі бланків „Квитанції на послуги ЛУ-99п":
2) терміналу, на якому будуть виконуватись операції з „Квитанціями на послуги ЛУ-99п", має бути дозволено виконання операції КВИТАНЦІЇ НА ПОСЛУГУ (Р78);
3) перед початком роботи касир повинен отримати початковий звіт із зазначенням у ньому інформації щодо серії та номера бланка першої на залишку „Квитанції на послуги" .
Після отримання початкового звіту необхідно у діалоговому вікні "Головне меню " необхідно підвести курсор до операції КВИТАНЦІЇ НА ПОСЛУГИ і натиснути клавішу ENTER або натиснути клавішу F10-Послуги у вікні „Продаж" - на екран пред'явиться діалогове вікно „Квитанції на послугу".
Діалогове вікно „Квитанції на послугу" є уніфікованим вікном, за допомогою якого виконуються всі квитково-касові операції з квитанціями на послугу - оформлення, погашення, повернення. Діалогове вікно „Квитанції на послугу" поділено на дві частини, у кожній з яких операції виконуються у пакетному та автономному режимах.
У АСК ПП УЗ забезпечена можливість здійснення оформлення квитанцій на послугу у двох режимах: пакетному та автономному.
При оформленні квитанцій на послугу у пакетному режимі передбачено, що оформлення квитанції на послугу до проїзних документів здійснюється тільки наступним замовленням після оформлення відповідних проїзних документів шляхом переходу з вікна „Продаж" („Продаж за бронь-замовленням", „Викуп для групи") до вікна „Квитанції на послугу" при натисненні клавіші F10.
Інформація з кожного оформленого проїзного документа (семизначний номер замовлення у системі, кількість пасажирів на кожному бланку проїзного документа, вид розрахунку, вид документа) програмно приформовується у запит на оформлення у пакетному режимі квитанцій на послуги до цих проїзних документів.
У пакетному режимі максимально одним замовленням у систему може бути оформлено чотири бланка „Квитанції на послугу".
При оформленні квитанцій на послугу у автономному режимі передбачено, що оформлення квитанції на послугу до проїзних документів здійснюється у будь-який момент, за наявності оформлених проїзних документів. У запиті на оформлення в автономному режимі квитанції на послуги зазначається інформація з проїзного документа (захисний код, шифр та порядковий номер документа, семизначний номер замовлення у системі, кількість пасажирів на кожному бланку проїзного документа, вид розрахунку), до якого здійснюється оформлення квитанції на послуги. У системі виконується програмний пошук оформленого проїзного документа, до якого оформлюється квитанція на послуги. Одним запитом у систему в автономному режимі може бути оформлений один бланк „Квитанції на послугу".
Оформлення квитанцій на послугу до погашених або повернених проїзних документів програмно заборонено.
Операції погашення та повернення квитанцій на послуги здійснюється в автономному режимі.
Перехід від пакетного до автономного режиму та навпаки здійснюється за допомогою клавіші F5.
По закінченні зміни касиром має бути отриманий „Кінцевий звіт". У діалоговому вікні „Отримання кінцевого звіту" необхідно зазначити серію та номер останнього використаного бланка „Квитанція на послугу" .
Документ „Кінцевий звіт по квитанціям за послуги" містить інформацію про виконані квитково-касові операції з квитанціями за послуги.
Оформлення квитанцій на послуги в автономному режимі
Для оформлення квитанції на послугу необхідно у діалоговому вікні "Головне меню" підвести курсор під поле КВИТАНЦІЇ НА ПОСЛУГИ, після чого натиснути клавішу Enter. Після натиснення клавіші Enter відбувається перехід до діалогового вікна "Квитанції на послуги - автономний режим" [Рисунок 1].
При введенні замовлення в автономному режимі у нижній частині діалогового вікна заповнюються такі ключі:
1) R - вид операції, 10- оформлення (пред'являється автоматично). Вказується обов'язково;
2) F - розбито на п'ять полів, у яких зазначається інформація з проїзного документа, до якого необхідно оформити квитанцію (захисний код, шифр документа, порядковий номер у замовленні, номер замовлення у системі, дата продажу);
3) X - розбито на два поля, у яких зазначається: у першому полі - кількість комплектів , у другому - вид розрахунку, за яким буде здійснюватися сплата послуг.
Якщо кількість комплектів постільних речей та вид оплати для квитанції на послуги не відрізняється від кількості осіб та виду оплати, для яких здійснено оформлення відповідного проїзного документа, поле X не заповнюється, а враховується програмно у відповідності до проїзного документа.
Ключ X заповнюється тільки у випадку, якщо кількість комплектів постільних речей та вид оплати для квитанції на послуги ( або один цих реквізитів), відрізняється від кількості осіб та виду оплати, для яких здійснено оформлення відповідного проїзного документа.
Кількість комплектів постільних речей, за які здійснено сплату по квитанції на послуги, може дорівнювати або бути меншою кількості осіб, для яких здійснено оформлення відповідного проїзного документа.
При необхідності змінення виду розрахунку, за яким буде здійснюватися сплата послуг, у другому полі зазначаєш»: Г - готівка або ПП чи ПД - безготівковий розрахунок.
Поле ключа І при оформлені квитанції в автономному режимі не використовується.
У діалоговому вікні „Квитанція на послугу" касир може користуватися такими функціональними клавішами:
F1 -ДОПОМОГА
при натисненні на клавішу F1 надається довідка про призначення ключів даного вікна;
ENTER-ВИКОНАТИ
при натисненні на клавішу Enter відбувається відправлення введеного замовлення на виконання до системи. Якщо замовлення введено без помилок і може бути виконано системою, на екрані пред'являється діалогове вікно "Сформована квитанція на послуги";
F3 - ВИХІД
перехід до діалогового вікна "Головне меню";
F4 - РЕШТА
перехід до діалогового вікна „Розрахунок решти";
F5 - ЗМІНА РЕЖИМУ
переключення між пакетним та автономним режимами;
F9 - ОСТАННЯ ВІДПОВІДЬ
на екран пред'являється інформація останньої відповіді.
КВИТАНЦІЇ НА ПОСЛУГИ.
ПАКЕТНИЙ РЕЖИМ. ОФОРМЛЕННЯ.
B ________ Q ______
X1_____ ______ _______
X2______ ________ _______
X3_____ ______ _________
X4____ _______ __________
_______________________________________________________________________
АВТОНОМНИЙ РЕЖИМ. ОФОРМЛЕННЯ (R=10). ПОГАШЕННЯ (R=25). ПОВЕРНЕННЯ (R=20)
R___________ F_____________ X____ ______ I____________
ENTER- F1-ДОПОМОГА F4-РЕШТА F3-ВИХІД F9-ОСТ.ВІДП.
F5- ЗМІНА РЕЖИМІВ
Рисунок 1 - Діалогове вікно "Квитанція на послугу" - автономний режим
У діалоговому вікні "Сформована квитанція на послуги" касир може виконати друк квитанції на принтері за допомогою клавіші F4 або відмовитися від замовлення за допомогою клавіші F12.
Після натиснення клавіші F4 здійснюється (з метою додаткового контролю за використанням бланків проїзних, перевізних документів та квитанцій на послуги) автоматичний вихід бланка з принтера. Після повторного закладення бланку та натиснення клавіші F4 виконується друк квитанції.
При натисненні клавіші F12 на екран пред'являється повідомлення ЗАМОВЛЕННЯ АНУЛЬОВАНО.
Після натиснення клавіші F4 квитанція вважається оформленою, вміст квитанції записується до архіву системи. Після натиснення клавіші F12 інформація про квитанцію на послугу до архіву не записується.
Оформлення квитанцій на послуга в пакетному режимі
Для оформлення квитанції на послугу в пакетному режимі необхідно у діалоговому вікні "Продаж" ("Продаж за бронь-замовленням", "Викуп для груп") наступним замовленням натиснути клавішу F10. Після натиснення клавіші F10 відбувається перехід до діалогового вікна „Квитанція на послуги - пакетний режим" .
КВИТАНЦІЇ НА ПОСЛУГИ.
ПАКЕТНИЙ РЕЖИМ. ОФОРМЛЕННЯ.
B ________ Q ______ X1____ _____ _____ X2_____ _____ ____ X3______ _____ ____ X4_____ ______ ____ _________________________________________________________________________ АВТОНОМНИЙ РЕЖИМ. ОФОРМЛЕННЯ (R=10). ПОГАШЕННЯ (R=25). ПОВЕРНЕННЯ (R=20)
R___________ F_____________ X____ ______ I____________
ENTER- F1-ДОПОМОГА F4-РЕШТА F3-ВИХІД F9-ОСТ.ВІДП. F5- ЗМІНА РЕЖИМІВ |
Комментарии
Отправить комментарий